Czy rozmiar penisa ma tak duże znaczenie podczas seksu?

Wiele osób jest zdania, że rozmiar penisa wpływa na przyjemność partnerów z seksu. Większość mężczyzn uważa rozmiar swoich genitaliów za niezadowalający. A jaki by ich zadowolił? Dwadzieścia centymetrów to absolutne minimum, które chciałaby mieć większość. Dlaczego? Specjaliści upatrują to w fakcie, że męski świat jest przepełniony rywalizacją, od osiągnięć sportowych po dobrobyt materialny. Mężczyźni dążą do tego, aby poczuć swoją siłę, znaczenie w świecie i szczerze wierzą, że wielkość penisa determinuje te kryteria.

Dlaczego wielkość penisa jest tak ważna dla mężczyzny?

Specjaliści zauważyli, że nawet niektóre gatunki małp demonstrują swoje genitalia przeciwnikom, aby dominować, aby pokazać, kto tu rządzi. Na tym polegają cechy mężczyzn pozostawione po przodkach, to powód chęci posiadania większego organu. Ciekawostka: zakochana kobieta zwiększa rozmiar penisa swojego partnera o 3-4 centymetry. Przeprowadzono badania, podczas których poproszono kobiety o podanie rozmiaru penisa partnera i porównanie go z rzeczywistymi danymi, wyniki wielu zszokowały. Co mówią statystyki? Średnia długość penisa to 12-15 centymetrów. Badania wykazały, że tylko jeden mężczyzna na tysiąc ma penisa o długości 23 centymetrów.

Dlaczego kobiety cenią sobie rozmiar penisa?

Są kobiety, które narzekają na rozmiar genitaliów swojego partnera w porównaniu z byłymi partnerami. Seksuolodzy wyjaśniają, że przyczyna problemu tkwi w braku specjalnego przeszkolenia i niemożności mówienia. Jeśli pierwszy problem rozwiązuje się poprzez regularne wykonywanie ćwiczeń Kegla, które pomagają mocniej chwycić partnera podczas seksu penetrującego, to drugi problem jest znacznie poważniejszy i głębszy. Nieufność między partnerami i niemożność rozmawiania na intymne tematy budzi niepewność i zażenowanie obojga z dzielenia się problemami: mówienia, co sprawia im przyjemność, a co przeciwnie, czego nie lubią, czy odczuwają ból podczas stosunku, i tak dalej. Innym problemem, z którym może się spotkać kobieta, jest pochwica. Jest to nadmierny skurcz mięśni pochwy, gdy partner nie powodując bolesnych wrażeń nie może włożyć penisa do pochwy.

Więcej penisa nie oznacza większej przyjemności

Istnieje wiele sposobów doprowadzenia kobiety do orgazmu, ale w większości z nich rozmiar penisa nie ma znaczenia, nawet w teorii. Główną przyjemnością  kobiecego ciała jest łechtaczka. W niej, podobnie jak w męskim narządzie, znajduje się wiele zakończeń nerwowych, dlatego jest bardzo wrażliwa i przy pewnych czynnościach sprawia kobietom przyjemność. W przeciwieństwie do penisa, którego zewnętrzna część stanowi mniej więcej połowę jego długości, łechtaczka jest bardziej organem wewnętrznym, a jedynie niewielka jej część znajduje się na zewnątrz. Jest to bardzo wrażliwy narząd: nawet stymulacja tkanek w pobliżu łechtaczki, w tym ścian pochwy, może prowadzić do orgazmu. Dlatego, nawiasem mówiąc, niektóre dziewczyny podniecają się podczas oddawania moczu.

Więc łechtaczka jest stymulowana na różne sposoby, penis jest wkładany do pochwy, narządy płciowe partnerów są nasycone krwią, a para ma orgazm, ale jaką rolę w tym procesie odgrywa rozmiar penisa? Z fizjologicznego punktu widzenia, generalnie mają niewielki wpływ na stopień przyjemności. Narząd o odpowiedniej długości sięgnie do szyjki macicy, którą niektórzy eksperci uważają za strefę erogenną, ale dla niektórych kobiet będzie to tylko powodować dyskomfort. Jeśli spojrzeć na średnicę penisa, to dodatkowe poszerzenie pochwy też nic nie zmienia, bo sama w sobie jest niewrażliwa. Jedyną rzeczą jest to, że w pewien sposób większy penis może lepiej stymulować łechtaczkę przez ściany pochwy. Duży penis może przynieść kobiecie dodatkowej przyjemności, jeśli się tego spodziewa, dodatkowe wrażenia z dużych rozmiarów.

To jest jak efekt placebo: fizjologicznie rozmiar nie odgrywa dużej roli, ale kobieta jest przekonana, że jest różnica i dlatego czerpie więcej przyjemności. Jeśli nie jest dostatecznie pobudzona, członek dowolnej wielkości wywoła dyskomfort, a nawet może uszkodzić jej narządy. Tak, więc emocjonalna bliskość z partnerem jest ważniejsza niż kilka centymetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uncategorized

Czy Viagra może wydłużać stosunek?

Intymność to jeden spośród węgielnych kamieni relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną, a większości wypadków, jakość seksu będzie zależeć bezpośrednio od czasu jego trwania. Najpopularniejszą, a zarazem najbardziej skuteczną metodą przezwyciężania przedwczesnych wytrysków będą leki, które przedłużają płciowe stosunki. Jak dotąd najpopularniejszym składnikiem specyfików używanych w przypadku leczenia zaburzeń erekcji i innego typu seksualnych zaburzeń, był […]

Read More
Uncategorized

Jak dieta wpływa na naszą sprawność seksualną?

Uważa się powszechnie, iż seksualna sprawność związana jest głównie ze stanem intymnych miejsc, temperamentem i wiekiem partnerów. Rzeczywiście tak jest. Dziwi wyłącznie fakt, z jakiego powodu coraz większa ilość mężczyzn w młodym wieku narzeka na kłopoty z erekcją. Narzekają na to, gdyż takie kłopoty nie są związane z wiekiem, temperamentem czy też niedomaganiem samych płciowych […]

Read More
Uncategorized

Jak leczyć impotencję psychogenną?

Chociaż możemy pomyśleć o zaburzeniach erekcji, iż dotyczą wyłącznie starszych mężczyzn, wiele statystyk pokazuje, iż taki stan dotyka panów w różnym wieku. U starszych panów, zaburzenia erekcji są najczęściej powiązane z podstawowymi problemami zdrowotnymi, takich jak chociażby schorzenia mięśnia sercowego. Ale co z tymi młodszymi, w pełni zdrowymi mężczyznami?  W wypadku, kiedy nie ma fizycznych […]

Read More