Jak alkohol wpływa na popęd seksualny?

Chyba każdy z nas, po alkoholu odczuwa większą potrzebę bliskości, a nawet nagminną chęć spełnienia swoich seksualnych fantazji. Nie jest także tajemnicą, jak wielki, niszczycielki wpływ mają używki na nasze zdrowie. Alkohol bowiem zaburza nasze poczucie świadomości, co oznacza mniej więcej tyle, że możemy doświadczać widzenia obrazów odrealnionych, które nijak mają się do rzeczywistości w której aktualnie się znajdujemy. Czy seks po alkoholu jest więc inny? Czy alkohol wpływa na jakość stosunku seksualnego?

Alkohol i pobudzenie seksualne u mężczyzn

Na pewno powszechnie wiadomy jest fakt, że kobiety po spożyciu alkoholu, nabierają ochoty na seks. Nie mniej jednak, w przypadku panów, po wypiciu nawet umiarkowanej ilości alkoholu, reakcje seksualne ulegają znacznemu osłabieniu. Można powiedzieć nawet, że długotrwałe i nadmierne spożywanie alkoholu, doprowadzi do ich całkowitego stłumienia. Zilustrujmy to prostym przykładem. Odczuwanie silnego podniecenia, u zdrowych panów, całkowicie trzeźwa, wykazuje więc reakcje, które są dla tego stanu charakterystyczne. Mowa tu np. o wystąpieniu erekcji. Osoba, której reakcje są silnie upośledzone na skutek alkoholu, nie jest fizycznie zdolna do odbycia stosunku, mimo że może odczuwać ona popęd seksualny.

W wielu przypadkach, zauważenie problemów ze sprawnością seksualną, a jednocześnie zbagatelizowanie przyczyny tych zaburzeń, którą w tym wypadku jest alkohol, może popchnąć panów do wejścia na drogę uzależnień. Z drugiej strony zaś, upośledzenie reakcji seksualnej, gdyż alkohol wydłuża tego typu reakcje, może rozwiązać problem przedwczesnego wytrysku, jednak jest to rozwiązanie pozorne, chwilowe i absolutnie nie polecane. Alkohol, silnie wpływa na stan podniecenia seksualnego. Oznacza to, że panowie i panie mogą być o wiele bardziej wyczuleni na bodźce seksualne. W stanie upojenia alkoholowego, panowie koncentrują się także na samych pozytywach płynących z odbycia stosunku seksualnego, jednocześnie lekceważy negatywne konsekwencje, które mogą wpłynąć na zahamowanie podniecenia. Mężczyźni, mają też po alkoholu większą skłonność do zachowań dewiacyjnych, a także gwałtów. Panowie także nie przywiązują już uwagi do wyboru odpowiedniego partnera seksualnego. Kryteria wyboru zostały więc wyraźnie upośledzone. Obraz i ocena partnera seksualnego, może być więc wyraźnie zaburzona.

Jak alkohol wpływa na życie seksualne?

Okazuje się, że długotrwałe i regularne spożywanie alkoholu przez mężczyzn, może przyczynić się do wielu zaburzeń, w odniesieniu do ich sprawności seksualnej. Panowie uzależnieni od tego typu używki, częściej będą borykali się z impotencją, opóźnieniem wytrysku lub nawet z całkowitym jego brakiem, występują także zaburzenia erekcji i również trudności z osiągnięciem orgazmu.  Częściej także można zauważyć wyraźny spadek libido. Impotencja, okazuje się, że dotyczy większej połowy mężczyzn, którzy równocześnie cierpią na uzależnienie od alkoholu. Mimo tego, że odczuwają popęd seksualny, nie są oni zdolni do odbycia stosunku płciowego.

Problemy natury seksualnej u panów z problemem alkoholowym, będą rozwijały się latami- stopniowo. Przez długi czas mogą oni nawet nie zauważyć, że dzieje się coś niepokojącego. Uzależnienie od alkoholu prowadzi także do chronicznej impotencji, która jest nieodwracalna i nieuleczalna, gdyż następuje w wyniku uszkodzenia podwzgórza i przysadki mózgowej. Dodatkowo zachodzą także nieodwracalne zmiany w strukturze jąder jak np. ich stłuszczenie, co może upośledzić proces produkcji spermy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uncategorized

Czy Viagra może wydłużać stosunek?

Intymność to jeden spośród węgielnych kamieni relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną, a większości wypadków, jakość seksu będzie zależeć bezpośrednio od czasu jego trwania. Najpopularniejszą, a zarazem najbardziej skuteczną metodą przezwyciężania przedwczesnych wytrysków będą leki, które przedłużają płciowe stosunki. Jak dotąd najpopularniejszym składnikiem specyfików używanych w przypadku leczenia zaburzeń erekcji i innego typu seksualnych zaburzeń, był […]

Read More
Uncategorized

Jak dieta wpływa na naszą sprawność seksualną?

Uważa się powszechnie, iż seksualna sprawność związana jest głównie ze stanem intymnych miejsc, temperamentem i wiekiem partnerów. Rzeczywiście tak jest. Dziwi wyłącznie fakt, z jakiego powodu coraz większa ilość mężczyzn w młodym wieku narzeka na kłopoty z erekcją. Narzekają na to, gdyż takie kłopoty nie są związane z wiekiem, temperamentem czy też niedomaganiem samych płciowych […]

Read More
Uncategorized

Jak leczyć impotencję psychogenną?

Chociaż możemy pomyśleć o zaburzeniach erekcji, iż dotyczą wyłącznie starszych mężczyzn, wiele statystyk pokazuje, iż taki stan dotyka panów w różnym wieku. U starszych panów, zaburzenia erekcji są najczęściej powiązane z podstawowymi problemami zdrowotnymi, takich jak chociażby schorzenia mięśnia sercowego. Ale co z tymi młodszymi, w pełni zdrowymi mężczyznami?  W wypadku, kiedy nie ma fizycznych […]

Read More