Jak dieta wpływa na naszą sprawność seksualną?

Uważa się powszechnie, iż seksualna sprawność związana jest głównie ze stanem intymnych miejsc, temperamentem i wiekiem partnerów. Rzeczywiście tak jest. Dziwi wyłącznie fakt, z jakiego powodu coraz większa ilość mężczyzn w młodym wieku narzeka na kłopoty z erekcją. Narzekają na to, gdyż takie kłopoty nie są związane z wiekiem, temperamentem czy też niedomaganiem samych płciowych narządów. Ich przyczynę stanowią też zmiany, które ostatnimi czasy dokonały się w naszym żywieniu. 

Dieta w przypadku współczesnych mężczyzn

Zapracowani, zajęci, zabiegani, a przede wszystkim młodzi mężczyźni nie mają zbytnio czasu na przygotowanie naturalnych i solidnych posiłków. Ponadto, niemalże wszędzie oferowane są smaczne i kuszące swoim zapachem i wyglądem potrawy przygotowane na szybko i w dodatku z byle czego. Smacznie, łatwo i szybko – kto tego nie lubi? Niestety jednak, podawane i serwowane na szybko jedzenie nie jest zaliczane do zdrowych pokarmów. Są to przede wszystkim potrawy wykonane z surowców poddanych głębokiemu i wielokrotnemu procesowi przetwarzania. Sycą, smakują, niemniej nie dadzą organizmowi tego, co on rzeczywiście potrzebuje.

Co może im zaszkodzić?

Mężczyznom w młodym wieku szkodzą przede wszystkim składniki znajdujące się w śmieciowym jedzeniu, a zatem wypełniacze, cukier, wzmacniacze smaku, sól, mąka, sztuczne sosy czy też ciężkostrawne zwierzęce tłuszcze. Plasterek pomidora i liść sałaty, czy też niewielką ilość sezamu, nie będą w stanie zrównoważyć szkód, które dokonają się w organizmie w przypadku częstego spożywania zapiekanek, hot-dogów, hamburgerów, jak i innych dań fast-food. A wymienione szkody, to między innymi stopniowe zamykanie światła naczyń krwionośnych niewielkimi blaszkami, czyli inaczej mówiąc miażdżyca. Schorzenie to uszkadza niestety naczynia krwionośne, które znajdują się w członku, co stanowi bezpośrednią przyczynę problemów z erekcją.

Zdrowo i naturalnie

Jeżeli pragniemy zadbać o własną seksualną kondycję, musimy wprowadzić zdrowe składniki pokarmowe do naszej diety. Kupujmy w sklepach wyłącznie to, co znamy i wiemy czym jest. Im prostsze zakupy, tym lepiej – to zasada, która powinna nam towarzyszyć na każdych zakupach. Kupujmy nabiał, który znajdziemy w jogurtach naturalnych, kefirach, twarogach i w mleku. Jedzmy ryby i jajka. Wybierajmy wędliny mające najmniejszą liczbę składników. Poświęćmy swój czas na samodzielne przygotowanie dań obiadowych. Gotujmy jak najczęściej warzywa i mięso na parze. Sięgajmy po pełnoziarniste pieczywo mające naturalny skład. Chemia w pożywieniu nie jest nam zupełnie do niczego potrzebna. 

Minerały i witaminy

Minerały i witaminy, to to czego potrzebujemy, żeby być zdrowym i sprawnym także w kwestii aktywności seksualnej. Zapewne nie wiemy, iż sporo spośród nich wypłukiwane jest razem z nasiennym płynem w czasie seksualnego stosunku, co wymaga systematycznego uzupełniania ich. Minerały i witaminy można znaleźć w naturalnych, ale i nie przetworzonych spożywczych produktach. Warto sięgnąć po rosół, orzechy, ziarna słonecznika i ryż, ponieważ te produkty zawierają argininę, czyli białko obecne w nasiennym płynie. Rosół musi być domowy, słonecznik nie palony, orzechy bez dodatku soli, zaś ryż wyłącznie pełnoziarnisty. Z kolei zaś nabiałowe produkty dostarczą nam białka, które pobudza szybszą produkcję męskiego hormonu płciowego. Nie zapomnijmy też o kaszach, ponieważ zawierają one cynk będący składnikiem spermy i pierwiastkiem niezbędnym do właściwej erekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uncategorized

Czy Viagra może wydłużać stosunek?

Intymność to jeden spośród węgielnych kamieni relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną, a większości wypadków, jakość seksu będzie zależeć bezpośrednio od czasu jego trwania. Najpopularniejszą, a zarazem najbardziej skuteczną metodą przezwyciężania przedwczesnych wytrysków będą leki, które przedłużają płciowe stosunki. Jak dotąd najpopularniejszym składnikiem specyfików używanych w przypadku leczenia zaburzeń erekcji i innego typu seksualnych zaburzeń, był […]

Read More
Uncategorized

Jak leczyć impotencję psychogenną?

Chociaż możemy pomyśleć o zaburzeniach erekcji, iż dotyczą wyłącznie starszych mężczyzn, wiele statystyk pokazuje, iż taki stan dotyka panów w różnym wieku. U starszych panów, zaburzenia erekcji są najczęściej powiązane z podstawowymi problemami zdrowotnymi, takich jak chociażby schorzenia mięśnia sercowego. Ale co z tymi młodszymi, w pełni zdrowymi mężczyznami?  W wypadku, kiedy nie ma fizycznych […]

Read More
Uncategorized

Leki na potencję – jak działają oraz czy są skuteczne?

Leki na potencję są obecnie bardzo szeroką kategorią produktów. Łączy je jedno: są wysoce skuteczne, wywołują bardzo mało efektów ubocznych oraz są w pełni bezpieczne. Dzięki lekom na zaburzenia wzwodu mężczyźni szybko oraz całkowicie bezboleśnie mogą odzyskać dawną radość z odbywania stosunków seksualnych. W dzisiejszym artykule omawiamy specyfikę działania współczesnych leków na potencję. Zapraszamy do […]

Read More